Služby

DERMI - Estetická dermatologie

Estetická dermatologie

Estetická dermatologie a lékařská kosmetika zahrnují konzultaci, vyšetření typu pleti a doporučení následné péče. Součástí je nabídka korektivních zákroků s ohledem na individuální potřeby klienta, např. doporučení pěstící kosmetiky, omlazení, projasnění pleti, redukce projevů akné, vrásek, pigmentových nerovností, zlepšení hutnosti pleti apod.

Také se zaměřujeme na odstranění nežádoucích kožních výrůstků, znamének, žilek a ochlupení.

Trvalé odstranění nežádoucího ochlupení provádíme neinvazivní metodou – vysokovýkonným laserem.

Laserová epilace

Laserová světelná energie je přeměněna na teplo, které zničí vlasový kořínek bez poškození okolní tkáně. Má vysokou účinnost a tím dochází k rychlejší redukci chloupků. Někdy může být nepříjemná, s pocitem pálení, které ale lze odstranit aplikací místního znecitlivujícího krému.

Ošetření je vhodné opakovat po 6-8 týdnech (růstová fáze foliklů), lze jej provádět i v letním období a na opálené pleti.

 • Cévním laserem

  Cévní laser ošetřuje drobné žilky a cévní shluky (např. v obličeji, dekoltu), také provádí odstranění hemangiomků, tzv. „ohně“, červené i modré žilky tváří, drobné metličky na nohou.

  Laserový světelný paprsek přenáší energii hluboko do kůže, v cévě se přemění na tepelnou energii, která vede k cílenému uzavření cévy. Tento nejmodernější laser obsahuje lokální intenzivní chlazení, které vede ke snížení citlivosti. Po ošetření vzniká zarůžovění kůže nad cévou „jako spálení od slunce“, může se vytvořit i drobný puchýřek, postupně vzniká stroupek, který se samovolně odloupne. Po ošetření je vhodná ochrana před UV zářením (slunce, solária) alespoň 6 týdnů.

  Kontrolní ošetření je vhodné po 4–6 týdnech.

  Výsledek po prvním ošetření: hemangiomy mizí z 95 %, žilky v obličeji asi z 60–80 %, metličky dolních končetin asi z 50 %.

 • Skleroterapií

Možnosti:

 • moderní miniinvazivní metoda k odstranění nežádoucích kožních útvarů bez jizvy a krvácení pomocí JETT PLASMA LIFT MEDICAL nebo CO2 laseru

  CO2 laser: Přístroj vysílá přesně zaměřený laserový paprsek, který působí vaporizaci (odpaření) tkáně. Lékař může regulovat průměr laserového paprsku i jeho energii. Díky tomu dosahuje buď jemného a precizního řezu k šetrnému vyříznutí kožního útvaru nebo plošného odpaření nechtěného kožního ložiska – znaménko, kožní výrůstek, apod. Laserový paprsek současně bezpečně zastavuje krvácení z poraněných cév.

  Během zákroku je místo ošetření vydezinfikováno a může být aplikováno místní znecitlivění – injekce lokálního anestetika (není tedy vnímána bolest). U drobných neumrtvených ložisek cítí klient lehké pálení a štípání v místě ošetření. Při ošetření je zrak chráněn brýlemi.

  Bezprostředně po zákroku může být ošetřený okrsek kůže zarůžovělý s mírným otokem v okolí. Na povrch je aplikována antibiotická mast a postupně dochází k hojení ložiska strupem. Po jeho odloučení je viditelná nová jemná růžová kůže, kterou je nutno 2–3 měsíce chránit před UV zářením (slunce, solária), aby došlo ke zdárnému hojení a nevznikla nežádoucí pigmentace.

  Kdy ošetření nelze provést:

  • v případě stanovení diagnózy zhoubného kožního nádoru
  • u rizikového těhotenství
  • při aktivním kožním zánětlivém onemocnění v blízkém okolí kožního útvaru (např. akutní herpes simplex, impetigo, růže apod.)
  • u nespolupracujícího klienta

   

 • Dermatochirurgické zákroky

Hyperpigmentace neboli nadměrné barevné nerovnosti a skvrny se mohou vyskytovat jako důsledek genetických dispozic nebo působením ultrafialového záření (slunce, solária), infekcí, hormonů, akné a jiných vlivů.

Cílem je dosažení zlepšení kvality pokožky a redukce pigmentace v postižených oblastech.

Pro dosažení správných výsledků je nutné při ošetření nadměrné pigmentace dodržovat zásady fotoprotekce, tedy ochrany proti UV záření (slunce, solária) aplikací krémů s vysokým ochranným faktorem SPF 50+.

Metody k redukci či odstranění hyperpigmentace jsou různé:

Miniinvazivní metody

Neinvazivní metody

Péče o problematickou pleť zahrnuje individuální přístup ke klientovi, zhodnocení typu a kvality pleti s doporučením následné péče jak lékařské, tak i dermatoestetické zahrnující doporučení kosmetiky, ošetření pleti i korektivní zákroky.

Za problematickou pleť považujeme pleť citlivou, s častými kožními problémy, netolerující množství kosmetických přípravků. Pacient pociťuje dyskomfort – pálení, štípání, pocit pnutí. Často jsou přítomny kožní choroby – ekzémy, akné, seborrhoická dermatitida, periorální dermatitida apod.

Kožní ambulance
lymfologie

Naše kožní ambulance jsou plně vybaveny pro komplexní dermatologickou péči v rámci zdravotního pojištění.

Nabízíme péči dermatologickou ale také flebologii a lymfologii – péče o pacienty s projevy chronické žilní nedostatečnosti a otoky dolních končetin (diagnostika, prevence, léčba – včetně ošetření bércových vředů a péče o pacienty s primárním a sekundárním lymfedémem zahrnující provádění manuální a přístrojové lymfodrenáže.

 • péče o pacienty s častými kožními chorobami – ekzémy, infekční nemoci(plísně, růže, bradavice), polékové reakce, tak i méně častými – lupénka, puchýřnaté choroby, autoimunitní kožní choroby

  součástí komplexní péče je fototerapie(světloléčba)

 • konzultace, diagnostika a odstranění névů (mateřských znamének)

  používáme moderní vyšetřovací metodu digitální dermatoskop

  Vyšetření hradí zdravotní pojištovny: 111, 205, 207 u ostatních pojišťoven je vyšetření hrazeno pacientem, u mnohočetných znamének závisí cena na celkovém počtu.

Zajišťujeme péči o pacienty s projevy chronické žilní nedostatečnosti (tíha, bolest, otoky kolem kotníků), s varixy (křečovými žilami) i bércovými vředy.

Provádíme funkční vyšetření žil dolních končetin pomocí digitálního fotopletysmografu (stanoví stupeň postižení chronické žilní nedostatečnosti) a ověření jejich průchodnosti pomocí ultrazvukového přístroje – průtokového doppleru.

Následně doporučíme vhodnou léčbu včetně předpisu kompresivních punčoch, obinadel, venofarmak (léky pro zlepšení funkce, elasticity žilní stěny), přístrojových lymfodrenáží a v neposlední řadě ošetření bércových vředů moderní metodou vlhkého hojení ran.

Poskytujeme péči o pacienty s otoky dolních a horních končetin při poruchách lymfatického systému. Péče zahrnuje diagnostiku a léčbu primárních (vrozených) i sekundárních (získaných – po zánětech, operacích, traumatech, onkologických operacích) lymfedémů.

Léčba zahrnuje manuální i přístrojovou lymfodrenáž včetně cílené a zesílené komprese, poučení pacienta a pravidelné kontroly.

Plastická chirurgie

Naše klinika nabízí odborné konzultace a citlivé, vysoce profesionální zákroky estetické chirurgie BelleMED clinic, pod vedením MUDr. Libora Streita, Ph.D..

Objednávky na zákrok a konzultace si klient telefonicky rezervuje na tel. číslech uvedených v kontaktech našich webových stránek.

Na klinice Dermi s.r.o. se specializujeme především na zákroky v obličejové části a zákroky tumescentní liposukce.

Odstranění nadbytečné kůže v oblasti horních víček a současně se redukují vystouplé tukové váčky.

V případě "zapadlých očí" se redukuje pouze nadbytečná kůže a chybějící objem efektně doplníme vlastním tukem.

efektně řešíme vystouplé váčky ( pytle pod očima ) nebo kruhy pod očima.

chirurgicky Vám šetrně změníme tvar i velikost nosu dle Vašich představ. Odstraníme vrozené asymetrie, upravíme špatné dýchání způsobené malou prostupností nosu a esteticky upravíme tvar tak, aby přirozeně ladil k Vaší vizáži.

Nabízíme dokonatelé tvarování postavy

Tumescentní liposukce je operace realizovaná ambulantně a bez celkové anestezie. Není proto potřeba hospitalizace pacienta a následnou rekonvalescenci si užije v pohodlí vlastního domova.

 • Liposukce podbradku
 • Liposukce břišních partií
 • Liposukce boků
 • Liposukce Venušina pahorku
 • Liposukce zevních a vnitřních stehen
 • Liposukce vnitřních kolen

Lékárna Alerga

DERMI - Lékárna Alerga

Lékárna základního typu se specializací na alergologii a dermatologii.

Přijímáme:

 • platební karty
 • poukázky SODEXO
 • poukázky EDENRED

Jsme partnerskou lékárnou:

 • La Roche-Posay
 • Bioderma
 • Eucerin

Kontaktní údaje:

Adresa
Lékárna ALERGA, Vinohrady 8, 639 00 Brno
Telefon
543 213 020
E-mail
alerga@seznam.cz
Web
www.dermi.cz
Vedoucí lékárny
PharmDr. Jarmila Tomanová

Provozní doba:

pondělí
7:30-18:30
úterý
7:30-18:30
středa
7:30-18:30
čtvrtek
7:30-18:30
pátek
7:30-17:30